Firma będąc cały czas liderem na rynku kalkulatorów osobistych zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie, tym bardziej, że konkurenci coraz bardziej doganiają technologicznie Casio. Zarząd podejmuje decyzję o dywersyfikacji swoich produktów na początek rozszerzając je o zegarki elektroniczne.

We wrześniu 1975 roku zostaje otwarte biuro Casio Electronics Co. w Londynie.
Rok 1976 to dalszy dynamiczny rozwój firmy. Otwierane są nowe fabryki, firma wypuszcza nowe modele na rynek w tym pierwszą elektroniczną kasę sklepową oraz pierwszy zegarek z wbudowanym kalkulatorem Den-Kuro (CQ-1).
Mając cały czas na uwadze konkurencje, Casio cały czas silnie inwestuje w opracowywanie nowych technologii i modeli oferowanych urządzeń elektronicznych. W czerwcu 1979 roku zostaje otwarte biuro innowacji Hamura Research & Development Center. Obecnie centrum to zatrudnia 1500 pracowników pracujących jedynie nad tworzeniem i zastosowaniem nowych technologii.



W tym samym roku firma wypuszcza pierwszy notatnik elektroniczny (PF-3000) oraz prawdziwy elektroniczny hit sezonu, pierwszy elektroniczny, kieszonkowy telewizor LCD (TV-10).
W tym samym roku dzięki dalszemu postępowi i miniaturyzacji chipów udaje się wyprodukować kalkulator wielkości karty kredytowej. Model SL-800 głównie dzięki swym niewielkim rozmiarom sprzedaje się bardzo dobrze na rynkach całego świata.

Dalsza miniaturyzacja elektroniki doprowadza do wyprodukowania w 1985 roku ultra cienkiego zegarka o nazwie PELA FS-10. Zegarek waży jedynie 12 gram i ma grubość 3.9mm co jest prawdziwą rewolucją na ówczesnym rynku.
Kolejny rok dla Casio to przede wszystkim rozwój nowych produktów i nowych fabryk. W tym roku powstaje między innymi pierwszy kalkulator z procesowaniem komend tekstowych czy pierwszy instrument muzyczny z próbkami samplowania.
Marka CASIO staje się rozpoznawalna i jest kojarzona z elektroniką najwyższej jakości.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz